Nad morzem, ale nie w tłoku

Stare Miasto

                Lubimy polskie morze, ale jest tam trochę niewystarczająco ciekawie w zestawieniu z tłumami ludzi oraz z warunkami pogodowymi, jakie Bałtyk oferuje. Nie najlepiej jest też oczywiście z cenami. Problem ten dotyczy głównie najbardziej modnych kurortów, do których Elbląg zdecydowanie nie należy. Właśnie dlatego stał on się miejscem, do którego pojechaliśmy w te wakacje. Czy było warto?

 

Przytulnie i spokojnie


Katedra św. Mikołaja

wieża targowa z fortyfikacjami

                Przyznam szczerze, że o Elblągu nie wiedziałem niemal nic w momencie, kiedy do miasta dojeżdżaliśmy. Wiedziałem tylko z relacji znajomych, którzy byli tu miesiąc prędzej, że miasto jest przytulne i spokojne, a jego oferta jest adekwatna w stosunku do cen. Nie chcę wyjść tutaj na jakiegoś skąpca, ale jak się ma czwórkę dzieci, tego typu kwestie naprawdę stają się bardzo ważne.

                 W mieście faktycznie jest ładnie, ale widać po nim, że II Wojna Światowa zrobiła swoje. Do dzisiaj gdzieniegdzie są pustki, chociaż ewidentnie kiedyś musiały tam być zabudowania. Sądząc po tym, co zostało odbudowane, naprawdę ładne zabudowania. Są to w końcu tereny pruskie, a Prusacy mieli dryg do architektury. Tak samo jak Niemcy, którzy przyszli po nich. Na starówce spędziliśmy dość sporo czasu, zobaczyliśmy miejscową katedrę i muzeum oraz oczywiście wieżę targową z fortyfikacjami. Standard.

                 W zasadzie nie można o mieści napisać jakoś specjalnie dużo. Tutejszy park krajobrazowy jest na pewno ładny, na co wpływ miały lodowce. Na wzgórzach morenowych zrobiono wyciągi narciarskie i nawet położono igielit, chociaż nikt z nas na nartach nie jeździ, a woda nad zalewem była w odpowiedniej temperaturze dla spokojnego pluskania się. Na pewno nie były to wakacje życia, ale wypoczęliśmy idealnie.

 

Zobacz również
Brak Opinii

Dodaj Swoją Opinię


Kod z obrazka

Informacje o podróży

Miejsce podróżyPolska, warmińsko-mazurskie, Elbląg,
Data podróży
Koszt wycieczki na osobę PLN
Koszt dodatkowe na osobę PLN
Długość pobytu0 dni

Autor Relacji

jacek283

Napisz do jacek283
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.