Ojców trzeba zobaczyć

zamek w Ojcowskim Parku Narodowym
Ojcowski Park Narodowy

                Ojców jest jednym z tych miejsc, które każdy zobaczyć powinien, a w związku z tym, że byłam tam w dzieciństwie z ojcem i to by było na tyle, jeśli chodzi o wycieczki do Ojcowa mojej rodziny składającej się jeszcze z męża i trójki dzieci, po prostu trzeba się było tam wybrać.

 

Natura w Ojcowskim Parku Narodowym


Pieskowa Skała

Maczuga Herkulesa

                W tym rejonie najważniejsze jest nie to, co stworzył człowiek, ale co wykonała sama natura. W Ojcowskim Parku Narodowym numerem jeden jest zawsze Grota Łokietka i oczywiście ją odwiedziliśmy. Nikt nie da głowy, że król Łokietek faktycznie się tutaj ukrywał, ale w niczym nie zmienia to faktu, że jest to największa i najbardziej imponująca grota całego parku. Równie interesująca była Jaskinia Ciemna, w której ze względu na obecne tam zwierzęta nie wolno zapalać żadnego światła. Był to pewien problem, ale odrobina oświetlenia zorganizowanego przez przewodnika była, a do tego do groty wpada naturalne światło, wiec nie było tak źle.

                 W szkole dzieciaki uczyły się skałkach wapiennych, więc same pobiegły do Maczugi Herkulesa czy Igły Deotymy. Przeszliśmy oczywiście też przez Bramę Krakowską i zobaczyliśmy Rękawicę. Nie są to skały aż tak wielkie, jak pamiętałam to z dzieciństwa, ale trochę urosłam od tego czasu. Ta myśl pozwoliła mi też zrozumieć szalony entuzjazm w oczach dzieci. Trochę gorzej z uciechą mojego ślubnego, ale pewnie po prostu zaraził się od młodzieży. Ode mnie miał okazję zarażać się miłością w Źródełku Miłości, które zakończyło naszą wycieczkę po skałkach.

                 Naoglądaliśmy się też oczywiście rzeczy stworzonych ręką ludzką, by wymienić chociażby tylko zamek w ojcowie czy muzeum. Zamek to niestety już tylko ruina, co nie zmienia w niczym faktu, że wiąże się z nim piękna historia i to od niego bierze się nazwa miejscowości. Kto chce poznać legendę, ten niech tutaj przyjedzie.

                 Na koniec wspomnę o zabytkowych młynach oraz o zabytkowych pensjonatach, w których się zatrzymaliśmy. Rozsiane są one po Dolinie Prudnika i trzeba przyznać, że naprawdę wartko je zobaczyć. Może nie na równi z przyrodą, ale zawsze.

 

Zobacz również
0 5399

0 3997

Brak Opinii

Dodaj Swoją Opinię


Kod z obrazka

Informacje o podróży

Miejsce podróżyPolska, małopolskie, Ojcowski Park Narodowy,
Data podróży
Koszt wycieczki na osobę PLN
Koszt dodatkowe na osobę PLN
Długość pobytu0 dni

Autor Relacji

kinga46

Napisz do kinga46
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.