Zapominane Międzyzdroje

plaża Międzyzdroje

                Nasze morze rozwija się ostatnio w zawrotnym tempie i pojawiają się nowe ośrodki, a właściwie mieściny, z których odrobina infrastruktury robi kurorty. Kiedy zastanawialiśmy się, gdzie pojechać w tym roku, chcieliśmy uniknąć raczej takich miejsc, ponieważ panuje w nich mało rozgarnięta kultura plażowa, nie wspominając już o zachowaniach w innych miejscach. Międzyzdroje wydawały się tutaj całkiem dobrym pomysłem, bo w czasach słusznie minionych byliśmy tutaj kilkakrotnie i za każdym razem było przyjemnie. Bardo komunistycznie i partyjnie, ale przyjemnie.

 

Międzyzdroje leżą na wyspie


Aleja Gwiazd Międzyzdroje

                Za pierwszym razem ściągnął nas tutaj fakt, że Międzyzdroje leżą na wyspie, na Wolinie, co w warunkach polskich jest atrakcją, bo więcej wysp nie mamy, ale mając już na koncie pobyty na połowie większych wysp Morza Śródziemnego, fakt ten bardzo mocno stracił na znaczeniu. Pojawiło się za to coś nowego – celebry ci. Podobno kiedyś też już tutaj byli, ale jakoś ich nie było widać. Teraz jest ich cała chmara. Sam nie za bardzo się orientuję w tych wszystkich gwiazdkach polskich seriali czy osóbkach, które znane są głownie z tego, że są znane, ale na własne oczy widziałem Pazurę. Było to na pięknej, piaszczystej plaży położonej zaraz przy promenadzie, która na szczęście przez lata nie zmieniła się prawie w ogóle. Dookoła niej oczywiście jest zupełnie inaczej, ale sama plaża jest tak dobra, jak była.

                 Do celebrytów wróciliśmy jeszcze mimochodem, a właściwie spacerem, ponieważ nie wiedzieć kiedy, znaleźliśmy się na wspominanej już promenadzie, konkretnie na Alei Gwiazd, gdzie znajduje się spora grupa odcisków dłoni osób sławnych w szeroko rozumianym świecie rozrywki. Zrobiłem sobie zdjęcia przy odciskach Krystyny Jandy oraz Marka Kondrata.

                 Większość czasu spędzaliśmy tutaj jak zwykle na leniuchowaniu. Córka z zięciem korzystali z różnych zabawek, które można było wypożyczyć do pływania po spokojnej wodzie Bałtyku, a my raczej plądrowaliśmy magazyn naszego pensjonatu i robiliśmy sobie przyjemne kąciki na plaży osłonięte od innych plażowiczów.

                 Wspomnę jeszcze tylko o dwóch miejscach, które tutaj widzieliśmy i były bardzo ciekawe. Pierwsze z nich to Woliński Park Narodowy, w ramach którego stworzona została zagroda pokazowa żubrów. Kiedyś już oczywiście tutaj była, ale nie było możliwości zbliżenia się do zwierząt tak, by dało się je naprawdę dobrze pooglądać. Teraz można je niemal pogłaskać. W ogóle dotykać za to nie było można figur woskowych z gabinetu znajdującego się w centrum miasta. Niewielka to strata, bo większość figur była raczej kiepska, a najnowszego nabytku galerii, Baracka Obamy, bez karteczki z imieniem bym nie poznał.

Zobacz również
0 4087

0 5399

Brak Opinii

Dodaj Swoją Opinię


Kod z obrazka

Informacje o podróży

Miejsce podróżyPolska, zachodniopomorskie, Międzyzdroje,
Data podróży
Koszt wycieczki na osobę PLN
Koszt dodatkowe na osobę PLN
Długość pobytu0 dni

Autor Relacji

kamil48

Napisz do kamil48
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.