Torrevieja leży na ...


Położona pomiędzy dwoma wielkimi, słonymi jeziorami i Morzem Śródziemnym, ta dawna wioska rybacka rozrosła się do rozmiarów wielkiego miasta, jednego z najważniejszych w okolicy, z imponującymi planami dalszej rozbudowy i rozwijania infrastruktury.

Torrevieja leży na 50 kilometrów na południowy-zachód od Alicante i jest usytuowana w idealnym punkcie 30-40 minut od lotnisk w Alicante i Murci. Obecnie, dzięki autostradom dostanie się do miasta jest bardzo proste. Półwysep Torrevieja jest domem dla około 300 statków rybackich i około 900 prywatnych łodzi sportowych, dzięki czemu zachody słońca na tle portu dodają całości uroku.
Położenie tego obszaru zapewnia mu mikroklimat, który został uznany przez Światową Organizację Zdrowia za jedno z najzdrowszych miejsc na ziemi. Był to jeden z powodów coraz liczniejszych nabywców nieruchomości w tym regionie. Miasto posiada międzynarodowy charakter, co łatwo zauważyć po tutejszych sklepach, butikach, domach i restauracjach.

Torrevieja była wielokrotnie nagradzana, jako przykład szybko rozwijającego się miasta, dbającego zarazem o środowisko naturalne.

Plaże Torrevieja
Białe piaski plaż Torrevieja to jedna z głównych atrakcji, podobnie jak tutejsze, spokojne wody. Ciepłe wody Morza Śródziemnego nadają się idealnie do zabaw dla dzieci, ze względu na bezpieczeństwo kąpieli jest to doskonałe miejsce do gry w piłkę oraz jazd po wodzie. Prysznice i kafejki są rozlokowane wzdłuż promenady.

Znajdują się tu jedne z najlepszych (niebieska flaga) plaż w basenie Morza Śródziemnego, a większość jest zaadoptowana dla dzieci z boiskami do gry w piłkę, barami i restauracjami. Dodatkowo korty, złote plaże i krystalicznie czyste wody. Istnieje tu odpowiednia baza do uprawiania rozlicznych sportów wodnych jak narty wodne, czy windsurfing.
Leżą tu liczne, sławne plaże charakterystyczne dla Torrevieja takie jak:

Playa Playa del Cura to jedna z najpopularniejszych od czasu organizowania tu gier dla dzieci, znajdują się tu także prysznice, wypożyczalnia hamaków oraz placówka Czerwonego Krzyża. Przy deptaku leżą liczne bary i restauracje.

Playa Los Locos, zwaną także El Salaret tworzą złote piaski idealnie komponujące się z czystymi, błękitnymi wodami. Podążając na północ, kolejnym etapem jest utworzona naturalnie zatoka, która rozszerza się ku Cabo Cervera. Ta cześć plaży została zaadoptowana dla osób ograniczonych ruchowo. Posiada parkingi, czerwony krzyż, ratowników, stoiska z lodami, gazetami, restauracje, przystanki autobusowe, promenadę i budki telefoniczne. Można tu oddać się windsurfingowi, rowerom wodnym, skokom na spadochronach do wody.

Playa de Los Naufragos pomimo swojego miejskiego charakteru posiada białe piaski i czystą wodę. Cieszy się niezwykłą popularnością. Zaledwie kilometr stąd znajduje się Międzynarodowa Przystań Torrevieja.
Przystań posiada doskonałe położenie wraz z restauracjami, sklepami oraz odpowiednia bazę do uprawnia sportów morskich, Torrevieja to macierzysty port największej floty jachtów na Morzu Śródziemnym.
Obecnie Real Club Nautico w Torrevieja razem z Puerto Deportivo jest największą przystanią w tym rejonie i posiada 1500 miejsc dla łodzi.
Playa Playa del Cura posiada Niebieską Flagę. Znajduje się tu parking, Czerwony Krzyż, park dla dzieci, baza rekreacyjna do jazdy na nartach wodnych, postój taksówek, promenada, przystanek autobusowy, restauracje, budki telefoniczne, parasole plażowe i hamaki, usługi sprzątania oraz rozlokowane w odpowiednich punktach pojemniki na śmieci. Można tu uprawiać sporty wodne jak windsurfing czy pływanie na rowerach wodnych.
Playa Torrelamata to atrakcyjne miejsce dla fanów nurkowania i wszelkich odmian żeglarstwa, znajduje się tu również wiele możliwości spędzania wolnego czasu przez całe rodziny. Plaża jest zawsze niezwykle czysta, a ratownicy bez przerwy pilnują bezpieczeństwa podczas kąpieli. Woda jest krystalicznie czysta i posiada niezwykłą, błękitną barwę. Plaża posiada parkingi, prysznice, serwis sprzątający, pojemniki na śmieci, budki telefoniczne, barki i restauracje.

Wynajem mieszkań na wakacje:

moje GG 52133100    facebook: Wakacje Hiszpania

Rozowa laguna


Niewątpliwą atrakcją Torrevieja są kąpiele błotne w pobliskiej lagunie – Laguna Rosa.

 Jest to park naturalny, gdzie każdy może skorzystać z kąpieli błotnych i solankowych. Niektóre osoby przyjeżdżają corocznie do Torrevieja właśnie po to, aby skorzystać z leczniczych błot. A jak to zrobić?
Rada praktyczna jest następująca:
- weź plastikowy pojemniczek, przyda się też łopatka lub inne narzędzie, za pomocą którego naczerpiemy błoto,
- weź też butelkę z wodą (do spłukania się po wyjściu z laguny, gdyż woda jest mocno zasolona).

Z brzegu laguny należy wziąć błoto i nasmarować się nim. Po nasmarowaniu należy spacerować brzegiem laguny aż do wyschnięcia błota. Przeciętnie trwa około godziny. Następnie należy wejść do laguny i dokładnie się opłukać. W lagunie nie należy jednak kąpać się dłużej niż godzinę. Po kąpieli błotno-solankowej należy opłukać się wodą, którą przynieśliśmy ze sobą.

Co dają takie kąpiele? 

 Błoto laguny zawiera m.in. potas, wapń, magnez, siarkę, krzemionkę i wiele innych wartościowych składników mineralnych. PH waha się w granicach od 7,12 do 8,45. Błota mają działanie przeciwzapalne, kojące na skórę, skóra staje się delikatna i gładka, a osoby mające problemy z różnymi wykwitami skórnymi np. trądzik, stany zapalne, łuszczyca itp. mogą stosować specjalnie na twarz tzw. błoto białe, które również znajduje się przy Laguna Rosa. Kąpiele mają duże zastosowanie przy chorobach reumatycznych, a także np. układu krążenia, oddechowego itp. Dzięki związkom znajdującym się w błocie, a także w samej lagunie, tutejsze zabiegi mają korzystny wpływ na nasz organizm. Polepsza się krążenie krwi, a z organizmu usuwane są liczne toksyny. I pomyśleć, że to wszystko można połączyć z pobytem nad morzem, a kąpiele błotno-solankowe są tutaj całkowicie bezpłatne.

Warto zobaczyć podczas wakacji w Torrevieja:

- Muzeum soli,
- Park miejski,

- Aquapark,
- Kościół w centrum Torrevieja – Iglesia Arciprestal de la Inmaculada Concepcion,
- Słone laguny: Laguna Rosa i Laguna La Mata, salinas Del Pinatar, Mar Menor.

Warto też pospacerować po miejskiej promenadzie, a także pójść na molo.

W lipcu i sierpniu odbywa się tutaj światowej sławy festiwal muzyczny Habaneras. Dla tych którzy zechcą zwiedzać okolicę na dwóch kółkach przygotowano liczne ścieżki rowerowe. Można również poruszać się autobusami komunikacji podmiejskiej lub wypożyczyć samochód i wybrać się w nieco dalsze rejony, poza Torrevieja. Jeżeli starczy czasu to warto również wybrać się do pobliskich miast: Alicante, Benidorm, Murcia, Cartagena...

moje GG 52133100    facebook: Wakacje Hiszpania

Zobacz również
Brak Opinii

Dodaj Swoją Opinię


Kod z obrazka

Informacje o podróży

Miejsce podróżyHiszpania, Walencja, Prowincja Alicante,
Data podróży2014 Lipiec
Koszt wycieczki na osobę1 PLN
Koszt dodatkowe na osobę1 PLN
Długość pobytu14 dni

Informacje o podróży

Nazwa hotelukwatery prywatne
Strona wwwwww.kwaterywhiszpanii.jimdo.com
Wyżywienie
Atrakcje
Lokalizacja
Personel
Standard
Ocena ogólna

Autor Relacji

hiszpania

Napisz do hiszpania
Używamy cookies w celach świadczenia usług i statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że cookies będą one umieszczane na Twoim urządzeniu.